0 Shares

Úszó diákolimpia, városi döntő: 2022. 02. 02.

A városi úszó diákolimpián iskolánk négy tanulója indult és kvalifikálta magát a megyei döntőre. Csernus Lili és Csernus Luca második osztályos tanulók egy ezüst- és egy bronzérmet szereztek, míg Heródek László Milán, nyolcadik osztályos tanuló egy ezüstérem mellett egy bronzot, Szabó Bence pedig egy bronzérmet nyert.

Úszó diákolimpia, megyei döntő: 2022. 02. 09.

Iskolánkat összesen öt tanuló képviselte az idei, megyei úszó diákolimpián. A kecskeméti fedett uszodában megrendezésre kerülő versenyen elsőként Csernus Luca (2.b) ugrott medencébe, aki 50 méter gyorson, a legjobb eredményét elérve végül a hetedik helyen zárt. A második versenyzőnk Luca nővére, Lili (2.b) volt, aki 50 méter mellen szállt vízbe és végül a 10. helyen végzett. Az I. és a II. korcsoportosok versenye után következtek nyolcadik osztályos tanulóink, ahol a IV. Korcsoportosok versenyében Heródek László Milán (8.a) 3. helyezést ért el 100 méter gyorson. Milán 100 méter mellúszásban is megmérette magát, ahol sikerült ezüstérmet szereznie. A 100 méteres mellúszásban iskolánk másik tanulója, Szabó Bence (8.a) is rajthoz állt, és óriási hajrával sikerült megszereznie a harmadik helyet. A nap végén az V. korcsoportos versenyzők is elrajtoltak, ahol Tóth Patrik (8. a) osztályos tanulónk nagyon erős mezőnyben, a középiskolások között a 20. helyet érte el.

0 Shares