0 Shares

2021. szeptember 24-én az Európai Diáksport Napja programhoz idén iskolánk is csatlakozott. Ebben a tanévben egész napon át tartó változatos feladatokat kaptak a gyerekek testnevelés órákon. Rendhagyó óraként az iskolánkba meghívott judo edző, Barcsik Zoltán tartott a gyerekeknek foglalkozást, melyen megismerkedhettek a cselgáncs és az önvédelem alapjaival kicsik és nagyok egyaránt. Nagy élménnyel tértek vissza a diákok tantermeikbe, hiszen a játékosság, a humor és a felszabadultság jellemezte a programot. Ezen kívül – még ha kicsit ellenünk is fordult az időjárás – mindenki lefutotta a 2021 métert, valamint a testnevelők megmutatták a gyerekeknek, hogy bútorszállítókkal is lehet testnevelés órát tartani. A négy keréken görgő eszközzel ügyességi feladatokat, váltóversenyeket, „dodgem” fogót játszottak. Az új eszköz hatalmas sikert aratott.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A következő hétfőn, szeptember 27-én vendégünk volt Rakonczay Gábor extrém sportoló, kétszeres Guinness-világrekorder, hatszoros óceánátkelő hajós, az amerikai Év Kalandja Díj és a Magyar Formatervezési Díj tulajdonosa. Gábor mesélt előadásában óceáni expedícióiról, grönlandi, valamint antarktiszi kalandjairól. A gyerekek hihetetlenül kíváncsiak voltak, nagyon sok kérdést tettek fel neki. Büszkék lehetünk diákjainkra, mert az előadó azt mondta, hogy 15 éve tart előadásokat, de ennyire nyitott, érdeklődő és rengeteg kérdést feltevő társasággal még sohasem találkozott. A gyerekek által készített ajándéknak is nagyon örült. Gábor beszámolója után megbizonyosodhattunk arról, hogy lehetetlen nem létezik, és „az ember annyi, amennyit gondol és tesz”.

 

 

 

0 Shares